Wyjazd całą rodziną, szczególnie z małymi dziećmi, to prawdziwe zadanie logistyczne. Im będzie lepiej zaplanowane, tym lepiej i spokojniej upłynie urlop. Wakacje z dzieckiem w Polsce warto zaplanować w takim miejscu, by maluch nie nudził się i miał zapewnione atrakcje bez względu na pogodę.

Podróżowanie z dziećmi czasem jest wyborem, a czasem po prostu koniecznością. Wielu młodych rodziców nie ma z kim zostawić swoich pociech i także wszystkie wakacyjne czy weekendowe wyjazdy muszą planować, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby swoich pociech. Podróżowanie z dziećmi wymaga większej ilości przygotowań i większego bagażu, dlatego warto je dobrze zaplanować, najlepiej na wiele tygodnie wcześniej.

 

Dobra baza noclegowa

 

Wybierając miejsce na wakacje z dzieckiem warto kierować się kilkoma kwestiami. Przede wszystkim, bardzo ważne jest miejsce noclegu. Hotel, pensjonat czy kwatera prywatna powinny być dostosowane do przebywania w nich małych dzieci. Ważne są takie rzeczy, jak krzesełka do karmienia, przewijaki, możliwość przygotowania posiłku dla dziecka. Dobrze by było, aby hotel miał sporo atrakcji dla dzieci – basen, sale zabaw, zabawki. Chodzi o to, by makuchy nie nudziły się także wtedy, gdy pogoda nie dopisze i nie będzie możliwości spędzania z nimi czasu na świeżym powietrzu. Poszukiwania dobrego hotelu czy pensjonatu warto rozpocząć na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Wtedy oferta jest największa, a przy tym jest możliwość zarezerwowania noclegów sporo taniej. Warto w tym celu śledzić strony różnych pośredników noclegowych czy biur podróży. Czasem można trafić na ciekawą ofertę, dzięki której wypoczynek będzie nie tylko udany, ale również dużo tańszy.

 

Nad morze lub nad jezioro

 

Wakacje w Polsce z dzieckiem to dla wielu osób przede wszystkim pobyt nad morzem lub nad jeziorem. Maluchom nie potrzeba wiele do szczęścia – wystarczy piaszczysta plaża i ciepła woda w morzu czy w jeziorze. Decydując się na wypad nad morze warto brać pod uwagę te miejsca, w których plaże są spokojne, piaszczyste. Zdecydowanie nie będzie dobrym pomysłem kamienisty brzeg czy zbyt duże tłumy.

Innym rozwiązaniem jest wyjazd nad jezioro, najlepiej gdzieś na Mazury. W tym przypadku świetnie sprawdza się agroturystyka, która umożliwia wypoczynek w spokojnych i kameralnych warunkach. W gospodarstwach agroturystycznych sporo jest atrakcji, które spodobają się młodszym i starszym dzieciom. Wiele z nich posiada minizoo bądź hodowlę ciekawych zwierząt, co dla maluchów jest nie lada frajdą. Co więcej, w gospodarstwie agroturystycznym jest klimatycznie i przytulnie i można poczuć się jak w domu. Dzieciom z pewnością takie warunki spodobają się o wiele bardziej niż wypoczynek w typowym, chłodnym i surowym w odbiorze hotelu.

 

Ciekawe miejsca w Polsce dla dzieci

 

W poszukiwaniu ciekawych miejsc na wypoczynek z całą rodziną warto dokładnie przyjrzeć się nie tylko warunkom noclegowym, ale również dodatkowym atrakcjom, jakie dane miejsce oferuje. Warto zadbać o to, by było blisko do ciekawych miejsc. Dzieci lubią parki dinozaurów, miasteczka tematyczne, aquaparki czy wesołe miasteczka. Im więcej takich atrakcji będzie w okolicy, tym większa pewność, że dzieci nie będą się nudzić i dobrze zniosą nawet dłuższe podróżowanie.

 

Bardzo ważny transport

 

Wybierając się na wakacje z dziećmi trzeba też zwrócić uwagę na transport. Dzieci powinny podróżować w komfortowych warunkach, aby podróż nie była dla nich męcząca, a całkiem atrakcyjna. Nie jest dobrym pomysłem podróżowanie pociągiem czy autobusem, jeżeli do przejechania jest pół Polski. Dzieci z pewnością kiepsko zniosą podróż, a dźwiganie wielkich bagaży całej rodziny do miejsca zatrzymania się również nie należy do przyjemnych. Na wakacje z całą rodziną najlepiej wybrać się własnym autem. Dzięki temu podróż trwa szybciej, można dojechać bezpośrednio do hotelu czy pensjonatu, nawet jeśli znajdują się z dala od miasta i głównych dróg. Własny środek transportu to także doskonałe rozwiązanie, gdy planujemy różne wypady do bliżej czy dalej położonych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *