Choć wiele osób ucieka na wakacje w ciepłe kraje, spora grupa turystów nie wyobraża sobie wypoczynku gdzie indziej niż nad polskim morzem. Bałtyk oferuje sporo atrakcji zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim. Warto więc choć raz w roku wybrać się nad morze, pooddychać pełnym jodu powietrzem i w pełni wypocząć.

Na polskim wybrzeżu sporo jest mniejszych i większych miejscowości turystycznych, dzięki czemu każdy może wybrać wypoczynek w takim miejscu, które będzie mu najbardziej odpowiadało. Jedni turyści wolą bowiem gwarne, pełne ruchu i atrakcji nadmorskie kurorty, inni najlepiej wypoczywają w niewielkich wioskach rybackich na kwaterach prywatnych. Najpiękniejsze miejsca w Polsce nad morzem dla każdego oznaczają coś innego. Co ciekawe, choć nad morzem miast i wsi jest całkiem sporo, bardzo wielu turystów jest wiernych jednej lokalizacji i co roku przyjeżdżają dokładnie w to samo miejsce.

 

Polskie morze – najpiękniejsze miejsca

 

Zarówno Pomorze, jak i Pomorze Zachodnie oferuje sporo atrakcji, zwiedzania i ciekawego spędzania czasu. Niektóre miejscowości są typowo wypoczynkowe i idealne dla osób, dla których idealny urlop to leżenie na piasku, opalanie się i korzystanie z morskich kąpieli. Dla bardziej aktywnych osób są centra sportowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także wiele dyscyplin sportowych przeznaczonych do uprawiania na lądzie. Nad morzem warto zwiedzić parki krajobrazowe, szczególnie te, w których można obserwować ciekawe, ukształtowane przez naturę wydmy. Kto nie boi się wspinania po schodach, może też zrobić sobie wycieczkę po latarniach morskich. Nad Bałtykiem sporo jest wiekowych, zabytkowych latarni. Do większości z nich można wejść i po wspięciu się na szczyt podziwiać monumentalne widoki na okolicę. Będąc nad morzem warto również zwiedzić największe porty, Gdańsk, Gdynię czy Szczecin. To opcja szczególnie ciekawa dla rodzin z dziećmi. Oglądanie wielkich statków to dla maluchów nie lada atrakcja.

 

Last minute – polskie morze

 

Wypoczynek nad polskim morzem, wbrew pozorom, nie jest wcale opcją tańszą niż zagraniczne wczasy. Dlatego warto zadbać o to, by choć trochę zminimalizować jego koszty. Dobrym pomysłem jest rezerwowanie miejsc noclegowych z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Wtedy jeszcze oferta jest spora i jest możliwość wybrania miejsca tańszego lub najbardziej odpowiadającego oczekiwaniom. W szczycie sezonu rezerwacja może być nie tylko trudniejsza, ale również bardziej kosztowna. Hotelarze czy właściciele pensjonatów mogą bowiem w tym czasie windować ceny. Dobrą opcją jest również wypoczynek poza sezonem, wtedy z reguły ceny noclegów są nieco niższe niż w typowo turystycznym, wakacyjnym czasie. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że niższa cena wiąże się z wyższym ryzykiem, jeśli chodzi o pogodę. Zarówno wiosną, jak i jesienią nad polskim morzem bywa chłodno i deszczowo. Może się więc zdarzyć, że czasie nadmorskiego wypoczynku większość czasu trzeba będzie spędzić pod dachem.

 

Warto zajrzeć do biur podróży

 

Ciekawą ofertę wypoczynku nad polskim morzem można znaleźć również w biurach podróży. Oferują one zorganizowany wypoczynek, najczęściej all inclusive. Dzięki temu turyści nie muszą martwić się o nocleg ani o wyżywienie, a przy tym mogą liczyć na ciekawe oferty dodatkowe. Warto też obserwować oferty last minute nad polskim morzem. Dzięki temu można wybrać się na wypoczynek za cenę nawet o połowę niższą niż pierwotna. Oczywiście, oferta last minute jest tylko dla osób, które są w stanie z dnia na dzień spakować się i pojechać na wakacje. Nie każdy więc morze skorzystać z takiej formy obniżania kosztów wypoczynku. Wiele osób nie lubi też zorganizowanych form wypoczynku i woli organizować sobie wszystko na własną rękę. W takiej sytuacji warto wszystko zaplanować odpowiednio wcześniej i nie zostawiać wakacyjnej logistyki na ostatnią chwilę. Im szybciej zaplanujemy i dogramy całe wakacje, tym większa pewność, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *