Stare powiedzenie mówi, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. Sporo w tym prawdy, biorąc pod uwagę fakt, że chętnie jeździmy na zagraniczne wyjazdy, a wielu polskich miast nigdy na żywo nie widzieliśmy. Warto to zmienić i uwzględnić zwiedzanie Polski podczas wakacyjnych czy weekendowych wypadów. Są magiczne miejsca w Polsce, które po prostu warto odwiedzić.

Urlop w Polsce dla niektórych osób jest koniecznością ze względu na brak funduszy. Inni świadomie wybierają rodzimy wypoczynek, który ilością atrakcji czy standardami nie obiega od zagranicznych wakacji. Wszystko zależy od chęci i umiejętności zorganizowania czasu wolnego. Na krótkie, weekendowe wypady Polska jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Mało kto może sobie bowiem pozwolić na weekend w Paryżu, Londynie czy w Rzymie. Przy tak krótkich wyjazdach lepiej jest wybrać się gdzieś bliżej i mniej czasu spędzić na podróży. Więcej będzie go wtedy na zwiedzanie.

 

Zwiedzaj to, co Cię faktycznie interesuje

 

Poszukując miejsca do zwiedzania w Polsce, warto zwrócić uwagę co najmniej na kilka dużych miast. Choć są one pełne zgiełku i hałasu, w każdej metropolii są stare, zabytkowe dzielnice i sporo atrakcji, które po prostu trzeba odwiedzić. Cel wyprawy warto ustalić już na początku, by będąc na miejscu nie tracić czasu na rozważania, co zobaczyć najpierw. Warto też pamiętać, że każdy lubi coś innego – jedne osoby będą nastawione na zwiedzanie zabytków, zamków i kościołów, inne zainteresowane będą parkami, a jeszcze inne – muzeami, centrami technologicznymi czy innymi punktami, w których prezentowane są najnowsze osiągnięcia technologiczne.

 

Polskie miasta warto znać

 

Najciekawsze miasta w Polsce oferują sporo atrakcji dla każdej grupy turystów – młodszych i starszych, lubiących aktywny wypoczynek, zwiedzanie czy po prostu spacery po mieście. Wśród najpiękniejszych polskich miast koniecznie trzeba zobaczyć Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk czy pełen zabytków Zamość. W każdym z tych miast funkcjonuje rozbudowana i sprawdzona baza hotelowa, a miejsca noclegowe są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś na miarę swoich możliwości finansowych. A nocować warto, bo w dużych miastach atrakcji jest tyle, że jeden dzień z pewnością nie wystarczy na zwiedzenie nawet tych najważniejszych i najbardziej znanych. Nocować warto także po to, by poznać miasta wieczorem i w nocy. Piękne miasta w Polsce mają swój wyjątkowy klimat i bogate życie nocne. Dobrze jest je poznać także od tej strony. To propozycja szczególnie dla osób, które niekoniecznie są zainteresowane zabytkami, ale chcą spędzić czas aktywnie.

 

Najpierw poznaj region, potem wyruszaj w kraj

 

Na pytanie, co warto zwiedzić w Polsce mieszkańcy różnych regionów zwykle mają inne odpowiedzi. Najczęściej najlepiej znamy bowiem własne miasta oraz najbliższe okolice. Poznawanie własnego kraju zawsze więc warto zacząć od okolic, a dopiero potem zapuszczać się w dalsze rejony, na drugi koniec Polski. Dobrym pomysłem na zwiedzanie mogą być już nawet jednodniowe wypady, które nie wymagają rezerwowania noclegów czy martwienia się o wyżywienie. Wycieczki jednodniowe z Warszawy to opcja, podczas której można zwiedzić praktycznie większą część kraju. Znajdująca się w centrum stolica jest bowiem blisko zarówno morza, jak i gór czy Mazur. Nieco bardziej problematyczne mogą być wycieczki jednodniowe z Poznania czy z innych miast, ale również przy odrobinie chęci można zorganizować wyjazd tak, by sporo zobaczyć i zwiedzić, a jednocześnie tego samego dnia wrócić do domu.

 

Przed zwiedzaniem warto zdobyć trochę wiedzy

 

Planując wyjazd do dowolnego miasta warto już wcześniej wiedzieć, co chce się zobaczyć. Dobrze jest poczytać o mieście i ustalić konkretny plan zwiedzania. W przeciwnym razie może się okazać, że po przyjeździe nie wiemy, gdzie najpierw się udać i sporo czasu stracimy na planowanie, a nie na aktywne zwiedzanie. Przewodniki książkowe czy internetowe z pewnością się przydadzą. Wato również popytać znajomych, którzy w danym mieście już byli i dowiedzieć się, co szczególnego polecają w każdej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *